Princip centrálneho vysávače

Upratovanie a hlavne vysávanie nepatrí k obľúbeným činnostiam. Je to však práve vysávanie, ktoré je mimoriadne efektívnou formou upratovania. Pre kvalitný vysávač nie je problém pevná podlaha, koberec, schodište, zle dostupné miesta, elektronika, interiér auta alebo dokonca popol z krbu, dielne a pod..

Centrálny vysávač ponúka však niečo naviac! Pri použití tohto systému sa nevracia späť do priestoru, ani ten nejjemnejší prach, upratuje sa iba s vysávačovou hadicou, je možné využiť celú radu nástavcov, doplnkov a príslušenstva. Centrálny vysávač je pre užívateľov maximálne pohodlný a účinný! Je to skutočne nenahraditeľný pomocník každej domácnosti!

Vysávacia hadica nie je ťažká a pri dĺžke napr. 9 m postačí pri väčšine RD jedna alebo dve zásuvky na poschodí
Môžeme vysávať rôzné druhy povrchov – dlažba, plávajúca podlaha, schody, zle prístupné miesta, kreslá, sedacie súpravy alebo auto
Štrbinová zásuvka VACPAN je tradičný pomocník, ktorý sa zabudováva do soklov kuchynskej linky alebo skrine v zádverí
Zásuvka DRAWER VAC zabraňuje padaniu omrviniek a nečistôt z pracovnej dosky na zem
Samonavíjacia hadica VROOM udržuje čistotu tam, kde je nutné často upratovať. Stačí iba vytiahnúť hadicu, rychle upratať a znovu ju zasunúť
HADICA V STENE je vždy pripravená na okamžité použitie a nezaberá žiadne miesto

Centrálny vysávač

šetrí svojím užívateľom čas
zvyšuje efektivitu upratovania
zhodnocuje nehnuteľnosť
predovšetkým však vytvára hygienické životné prostredie v domácnosti

Princíp centrálného vysávača je pomerne jednoduchý. V garáži alebo technickej miestnosti je osadený sací agregát (navrhuje sa vždy podľa dĺžky potrubia) a od neho je potrubie rozvedené k jednotlivým vstupom (zásuvkám). Montáž sa dá zvládnuť za veľmi krátku dobu. Väčšinou je dobré obrátiť sa na renomovanú firmu, problémom nie je ani svojpomocná inštalácia.

Kedy je najvhodnejšie centrálny vysávač inštalovať?

Centrálny vysávač sa inštaluje v dvoch etapách. V prvej etape sa realizuje potrubný rozvod, v druhej etape sa osadzujú vysávačové zásuvky a nasávací agregát.

1. etapu je najvhodnejšie inštalovať v rámci hrubej stavby alebo pri rekonštrukcii. Vďaka dĺžke hadice (9 – 15 m) je možné pomerne ľahko inštalovať potrubie v už hotovom objekte. V tomto prípade je najvhodnejším miestom pre ťahanie potrubia nefunkčná komínová šachta.

2. etapu je možné uskutočniť prakticky kedykoľvek. Najčastejšie sa osadzuje nasávací agregát v priebehu sťahovania, problémom nie je ani neskoršia inštalácia.

 

Napíšte nám